IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
Co to znaczy niekomercyjny w MS Office 2007 Home?
Jan Koprowski
post 10.07.2009 - 22:17
Post #1

Entuzjasta

Grupa: Moderators
Użytkownik nr: 427

Kupując MS Office 2007 w wersji Home co chwila napotykamy na notkę "do użytku niekomercyjnego". A co to do licha znaczy ? Czy to znaczy, że nie mogę robić diagramów, wykresów, czy pisać w Wordzie dokumentów, za które potem dostaję pieniądze ? Czy to znaczy, że mając pliki Excela przyniesione z pracy do domu, nie wolno mi ich otworzyć i pracować z nimi z Officem w tej wersji ? A może to znaczy tylko tyle, że nie wolno mi używać tego Office w firmie, którą np. sam założyłem, a używając go jako osoba prywatna mogę korzystać z niego nawet w celach zarobkowych ?

Czy ktoś mi to wyjaśni ?
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
post 10.07.2009 - 22:17
Post #

Reklama

Quote Post
Saladin
post 11.07.2009 - 20:39
Post #2

Bywalec

Grupa: Bywalec
Użytkownik nr: 484

Jeżeli masz taką wersję Office'a, to udostępnij treść licencji - tak będzie łatwiej pomóc.

+Quote Post
enzopage
post 13.07.2009 - 10:09
Post #3

Bywalec

Grupa: Użytkownik
Użytkownik nr: 429

CYTAT(Saladin @ sob, 11 lip 2009 - 23:39) *
Jeżeli masz taką wersję Office'a, to udostępnij treść licencji - tak będzie łatwiej pomóc.

Tłumaczenie z infolinii Microsoftu jest takie: Projektów i prac wykonanych w takim pakiecie nie można sprzedawać.

Tzn nie można go używać w celach zarobkowych. Jeśli zabierzesz firmowy dokument do domu i nad nim popracujesz a następnie wrócisz z nim do firmy i dalej pracujesz to ja nie widzę przeszkód. Co innego jeśli od zera do 100% opracowujesz go w domu.

--------------------

+Quote Post
Michał Kilijanek
post 13.07.2009 - 21:28
Post #4

Bywalec

Użytkownik nr: 509

CYTAT(enzopage @ pon, 13 lip 2009 - 13:09) *
Tłumaczenie z infolinii Microsoftu jest takie: Projektów i prac wykonanych w takim pakiecie nie można sprzedawać.

Tzn nie można go używać w celach zarobkowych. Jeśli zabierzesz firmowy dokument do domu i nad nim popracujesz a następnie wrócisz z nim do firmy i dalej pracujesz to ja nie widzę przeszkód. Co innego jeśli od zera do 100% opracowujesz go w domu.

Nie wiem czy jest to tak piekne, bo narzedzi programistycznych MS (VS Express) nie mozna uzywac komercyjnie, ale to znaczy takze tyle ze nie mozesz rozwiazan opracowanych za pomoca tych narzedzi rozpowszechniac nawet za free. Dokladniej to czesciowo nie mozesz rozpowszechniac.

+Quote Post
enzopage
post 14.07.2009 - 08:30
Post #5

Bywalec

CYTAT(Michał Kilijanek @ wto, 14 lip 2009 - 00:28) *
Nie wiem czy jest to tak piekne, bo narzedzi programistycznych MS (VS Express) nie mozna uzywac komercyjnie, ale to znaczy takze tyle ze nie mozesz rozwiazan opracowanych za pomoca tych narzedzi rozpowszechniac nawet za free. Dokladniej to czesciowo nie mozesz rozpowszechniac.

Chyba zostałeś przez kogoś wprowadzony w błąd. Można komercyjnie.
  1. Can I use Express Editions for commercial use? Yes, there are no licensing restrictions for applications built using Visual Studio Express Editions.
link do źródła: http://www.microsoft.com/express/support/faq/

--------------------

+Quote Post
dAREuS
post 14.07.2009 - 10:08
Post #6

Entuzjasta

Grupa: Administrator
Użytkownik nr: 2

CYTAT(enzopage @ wto, 14 lip 2009 - 09:30) *
Chyba zostałeś przez kogoś wprowadzony w błąd. Można komercyjnie.
  1. Can I use Express Editions for commercial use? Yes, there are no licensing restrictions for applications built using Visual Studio Express Editions.
link do źródła: http://www.microsoft.com/express/support/faq/

Express i Home to oczywiście nie to samo. Jeśli chodzi o pakiet Office zdaje się, że nie możesz go wykorzystywać komercyjnie - raczej w domu do napisania listu do cioci.

+Quote Post
Jan Koprowski
post 14.07.2009 - 12:32
Post #7

Entuzjasta

Grupa: Moderators
Użytkownik nr: 427

CYTAT(dAREuS @ wto, 14 lip 2009 - 11:08) *
Express i Home to oczywiście nie to samo. Jeśli chodzi o pakiet Office zdaje się, że nie możesz go wykorzystywać komercyjnie - raczej w domu do napisania listu do cioci.

Czyli tworząc dla Was artykuł w którym chciałbym zawrzeć wykres, diagram - cokolwiek - nie wolno mi użyć do tego MS Office Home ?

+Quote Post
Michał Kilijanek
post 14.07.2009 - 13:10
Post #8

Bywalec

Użytkownik nr: 509

CYTAT(Jan Koprowski @ wto, 14 lip 2009 - 15:32) *
Czyli tworząc dla Was artykuł w którym chciałbym zawrzeć wykres, diagram - cokolwiek - nie wolno mi użyć do tego MS Office Home ?

Jezeli tworzysz tekst na wlasny uzytek i nie planujesz z tego jakich kolwiek korzysci - ot tak sobie napiszesz co Ci przyjdzie na mysl... to chyba mozesz wink.gif

+Quote Post
enzopage
post 14.07.2009 - 13:53
Post #9

Bywalec

CYTAT(Jan Koprowski @ wto, 14 lip 2009 - 15:32) *

Czy ty sprzedajesz ten artykuł ? Jesli nie to działaj śmiało.

Poniżej cytat z FAQ na stronie MS Office:

CYTAT
Czy w przypadku pakietu Office 2007 dla Użytkowników Domowych występują ograniczenia licencyjne?Tak. Licencja na pakiet Office 2007 dla Użytkowników Domowych jest udzielana tylko do celów niekomercyjnych (do użytku prywatnego). Pakiet nie może być używany do celów komercyjnych (biznesowych).

Napisanie np. pracy dyplomowej w takim Office jest jak najbardziej dozwolone.
Publikacja wpisu na blogu z tej wersji Office też jest możliwa. Tak więc tutaj chyba jest odpowiedź na twoje pytanie.

generalnie ograniczenie używania tej edycji jest przemyślane tak aby nie mozna było tego pakietu uzywac w sektorze SMB.

--------------------

+Quote Post
hirvi
post 13.08.2009 - 00:23
Post #10

Bywalec

Użytkownik nr: 653

Jeżeli przytaszczysz coś do domu, odpalisz na wersji home by np dopracować szczegóły a następnie zapiszesz i powędrujesz z tym do klienta.. krótko mówiąc łamiesz prawa licencji..

--------------------
Blog: prywata na całego
Polecam również stronę:

P.S. bezpłatny kurs fińskiego

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.09.2014 - 03:24